“Fənərbaxça” 6–7 iyunda seçki keçirmək qərarı alıb.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, bununla bağlı Klub prezidenti Sadettin Saran açıqlama verib.
“Fənərbaxça"ya xidmət etmək bəzən vəzifədə qalmağı deyil, lazım gəldikdə kənara çəkilməyi də bacarmağı tələb edir. Çünki bu emblema heç birimizin şəxsi ambisiyalarını daşıyacaq yer deyil; hamımızın məsuliyyətini daşıyacaq bir əmanətdir", - o qeyd edib.
O həmçinin qeyd edib ki, vəzifəyə namizəd olduqları gün nə səbir, nə də vaxt deyərək yola çıxıblar:
"Çünki artıq gözləməyə deyil, ayağa qalxmağa ehtiyac olduğunu bilirdik. Seçkinin uyğun olmayan tarixdə keçirilməsinə baxmayaraq, məsuliyyəti üzərimizə götürməkdən bir an belə çəkinmədik. Məsuliyyətdən qaçmadıq, geri durmadıq. Biz o gün yenidən bir olmağın, yenidən inanmağın və yenidən uğur qazanmağın mümkün olduğunu göstərmək üçün buradaydıq.
Vəzifəyə başladığımızda çempionluq ümidlərinin zəiflədiyi bir vəziyyətlə qarşılaşdıq; buna baxmayaraq, uzun illərdir davam edən çempionluq həsrətinə son qoymaq, “Fənərbaxça”mızı layiq olduğu yerə çatdırmaq üçün mən və komanda yoldaşlarım gecə-gündüz çalışdıq. Bu müddətdə heç kəsi incitməməyə, ayrılıq yarada biləcək ifadələr işlətməməyə, münaqişə mühiti yaratmamağa xüsusi diqqət yetirdik. Nə bəhanələrin arxasına sığındıq, nə də çətinliklərdən qorxduq. Yeganə diqqət mərkəzimiz klubumuzun uğuru oldu".
Seçki qərarını verməyin asan olmadığını bildirən Saran deyib:
“Mən verdiyim sözə əsasən, hamının geri çəkildiyi bir dövrdə prezidentlik yarışına qatıldım. Yenə də verdiyim sözə sadiq qalaraq bu gün ictimaiyyətimizin qarşısına çıxıram. Hamınızın yaxşı bildiyi kimi, vəzifə müddətimizin hələ əvvəlində baş verən meydandan kənar hadisələr və yaranan şərait həmin vaxt fərqli qərar verməyimizə imkan vermədi.
O gün necə məsuliyyətdən qaçmadıqsa, bu gün də verdiyimiz sözün arxasında dayanırıq. Mövsüm ərzində bəzi qərarları çempionluq mübarizəmizə zərər verməməsi üçün qəsdən təxirə saldıq. Lakin gəlinən mərhələdə bu prosesi daha da uzatmağın düzgün olmadığı aydındır. Buna görə də, ictimaiyyətimizə verdiyimiz sözə uyğun olaraq, 6–7 iyun tarixlərində növbədənkənar seçkili ümumi yığıncağımızın keçiriləcəyini diqqətinizə çatdırıram. Bu qərarı Fənərbaxçamızın qarşısını açmaq və ictimaiyyətimiz üçün yeni bir səhifə açılmasına şərait yaratmaq məqsədilə qəbul etdim".

«Фенербахче» объявил дату проведения внеочередных выборов
Турецкий футбольный клуб «Фенербахче» официально принял решение о проведении внеочередного выборного общего собрания 6–7 июня текущего года.
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", соответствующее заявление сделал президент клуба Садеттин Саран. В своем обращении он подчеркнул важность ответственности перед историей и болельщиками клуба.
«Служение «Фенербахче» иногда требует не только удержания поста, но и умения вовремя отойти в сторону. Эта эмблема — не место для чьих-либо личных амбиций; это доверенное нам наследие, за которое мы все несем ответственность», — отметил он.
Саран также добавил, что с первого дня вступления в должность его команда руководствовалась не личными интересами, а необходимостью решительных действий:
«Мы понимали, что пришло время не ждать, а подниматься с колен. Несмотря на то, что выборы проводятся в непростой период, мы ни на секунду не колебались, принимая на себя эту ответственность. Мы не бежали от обязательств и не отступали. Мы были здесь, чтобы показать: снова стать единым целым, снова поверить и снова побеждать — возможно.
Когда мы приступили к работе, надежды на чемпионство были слабыми. Тем не менее, я и мои коллеги работали день и ночь, чтобы положить конец многолетней тоске по золотым медалям и вывести наш «Фенербахче» на заслуженное место. Мы старались избегать конфликтов и заявлений, которые могли бы внести раскол. Единственным нашим приоритетом был успех клуба».
Подчеркнув, что решение о выборах было взвешенным, Саран заявил:
«Я вступил в президентскую гонку в период, когда многие отступили, и сделал это, верный своему слову. Сегодня я вновь стою перед общественностью, соблюдая свои обещания. В течение сезона мы намеренно откладывали некоторые решения, чтобы не навредить нашей борьбе за чемпионство. Однако на данном этапе стало ясно, что затягивать процесс более нельзя. Поэтому, согласно нашему обещанию, 6–7 июня состоится внеочередное выборное общее собрание. Это решение принято, чтобы открыть путь для «Фенербахче» и начать новую главу в истории клуба».
Стоит отметить, что «Фенербахче», основанный в 1907 году, является одним из самых титулованных и популярных спортивных клубов Турции. Клуб базируется в Стамбуле и имеет многомиллионную армию болельщиков по всему миру, включая Азербайджан. Предстоящие выборы считаются критически важными для определения дальнейшей стратегии развития клуба и его возвращения на лидирующие позиции в турецкой Суперлиге.