FIFA prezidenti Canni İnfantino İran milli komandasının Dünya Kubokundakı ilk oyunundan sonra futbolçularla görüşərək onlara dəstək mesajı verib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, bu barədə "RMC Sport" məlumat yayıb.
Məlumata görə, İnfantino İran millisinin Yeni Zelandiya ilə keçirilən və 2:2 hesabı ilə başa çatan oyundan sonra komandanın soyunma otağına baş çəkib və futbolçular qarşısında çıxış edib.
FIFA prezidenti oyunun çətin keçdiyini qeyd edərək, İran yığmasının qələbəyə daha yaxın tərəf olduğunu bildirib. O, komandanın qarşıda daha iki oyununun olduğunu xatırladaraq futbolçuların dünya ictimaiyyətinə mühüm mesaj verdiyini vurğulayıb.
“Bugünkü matç çətin idi və daha çox şans olsaydı, qalib gələ bilərdin. Amma hələ iki matçın qalıb və bu oyunlarda bir daha dünyanı öz çıxışınla fəxr etdirəcəksən. Nələrdən keçdiyini bilirəm, başa düşürəm, amma sən bütün bunlardan daha güclüsən. Bu gecə bütün stadionu öz ətrafında birləşdirdin və dünyaya güclü mesaj göndərdin”, - deyə İnfantino bildirib.
Qeyd edək ki, İran millisi qrup mərhələsində növbəti oyunlarını Belçika (21 iyun) və Misirə (27 iyun) qarşı keçirəcək.
ABŞ, Kanada və Meksikanın birgə ev sahibliyi etdiyi futbol üzrə Dünya Kuboku 19 iyul tarixində başa çatacaq. Turnirdə ilk dəfə olaraq 48 komanda iştirak edir. Komandalar 12 qrupa bölünüb və hər qrupdan ilk iki yeri tutan yığmalarla yanaşı, üçüncü yeri tutan ən yaxşı səkkiz komanda pley-off mərhələsinə vəsiqə qazanacaq.

Президент FIFA Джанни Инфантино после первого матча сборной Ирана на чемпионате мира встретился с футболистами и выразил им слова поддержки.
"Оперативный Информационный Центр-OMM" сообщает, что об этом передает "RMC Sport".
Согласно информации, после матча Ирана против Новой Зеландии, завершившегося со счетом 2:2, Инфантино посетил раздевалку команды и выступил перед игроками.
Президент FIFA отметил сложность прошедшей игры, подчеркнув, что иранская сборная была ближе к победе. Напомнив, что команде предстоит провести еще два матча, он подчеркнул, что футболисты направили важное послание мировой общественности.
"Сегодняшний матч был трудным, и если бы было больше удачи, вы могли бы победить. Но впереди еще два матча, и в этих играх вы снова заставите мир гордиться вашим выступлением. Я знаю, через что вы проходите, я понимаю, но вы сильнее всего этого. Сегодня вечером вы объединили весь стадион вокруг себя и послали миру мощный сигнал", - заявил Инфантино.
Отметим, что в рамках группового этапа сборная Ирана проведет следующие матчи против Бельгии (21 июня) и Египта (27 июня). Чемпионат мира по футболу, который проходит в США, Канаде и Мексике, является знаковым событием в мире спорта. Турнир, который завершится 19 июля, впервые проводится с участием 48 команд, разделенных на 12 групп, что значительно расширяет географию и конкуренцию соревнований.