İtaliyanın “Fiorentina” klubunun ispaniyalı qapıçısı David De Xeanın gələcəyi ilə bağlı qərar qəbul edilib.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, 35 yaşlı qolkiperlə bağlı daha əvvəl yayılan transfer iddialarına baxmayaraq, klub rəhbərliyi futbolçunu komandada saxlamaq niyyətindədir.
Məlumata görə, tanınmış insayder Nikolo Skiranın yaydığı xəbərə əsasən, “Fiorentina” rəhbərliyi və məşqçilər korpusu David De Xeanı növbəti mövsümdə də əsas qapıçı kimi görür. Klubun bu qərarı təcrübəli futbolçunun komandaya verdiyi töhfələrin yüksək qiymətləndirildiyini göstərir.
Qeyd edək ki, David De Xea 2024-cü ildə “Fiorentina”ya keçib. İspan qapıçı ötən mövsüm bütün turnirlərdə 46 qarşılaşmada meydana çıxıb. Bu oyunlarda 59 qol buraxan De Xea 13 matçda qapısını toxunulmaz saxlamağı bacarıb.

Давид Де Хеа остается в «Фиорентине»: итальянский клуб изменил решение
Принято решение относительно будущего испанского голкипера итальянского клуба "Фиорентина" Давида Де Хеа.
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", несмотря на ранее распространившиеся слухи о возможном трансфере, руководство клуба намерено сохранить 35-летнего голкипера в составе команды.
Согласно информации, распространенной известным инсайдером Николо Скирой, руководство и тренерский штаб "Фиорентины" рассматривают Давида Де Хеа в качестве основного вратаря и в следующем сезоне. Это решение свидетельствует о высокой оценке вклада опытного футболиста в игру команды.
Отметим, что Давид Де Хеа перешел в "Фиорентину" в 2024 году. В прошлом сезоне испанский голкипер провел 46 матчей во всех турнирах, пропустив 59 голов и сохранив свои ворота "сухими" в 13 встречах.