İngiltərənin "Tottenhem" klubu yarımmüdafiəçi Lukas Berqvallın transferi ilə bağlı "Nottingem Forest"in ilk rəsmi təklifini qəbul etməyib.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, "The Athletic" nəşrinin məlumatına görə, rədd cavabına baxmayaraq, "Nottingem Forest" isveçli futbolçunu transfer etmək niyyətindən geri çəkilməyib və tərəflər arasında danışıqlar davam edir.
Bildirilir ki, 20 yaşlı Lukas Berqvall artıq "Tottenhem" rəhbərliyinə yay transfer pəncərəsində komandadan ayrılmaq istədiyini çatdırıb.
Məlumata görə, "Nottingem Forest" Berqvallı "Mançester Siti"yə keçməyə hazırlaşan Elliot Andersonun əvəzedicisi kimi əsas namizəd hesab edir.
Qeyd edək ki, Berqvall 2024-cü ildə "Yurqorden"dən "Tottenhem"ə transfer olunub. O, debüt mövsümündə komandanın ən yaxşı futbolçusu seçilib və klubun UEFA Avropa Liqasını qazanmasında mühüm rol oynayıb. Lakin baş məşqçi Roberto de Dzerbinin gəlişindən sonra yarımmüdafiəçinin əsas heyətdəki oyun vaxtı azalıb.
İsveçli futbolçu ilə "Aston Villa" və "Çelsi"nin də maraqlandığı bildirilir. Berqvall 2026-cı il Dünya Çempionatında İsveç millisinin heyətində dörd oyunda forma geyinib.

Английский клуб "Тоттенхэм" отклонил первое официальное предложение "Ноттингем Форест" по трансферу полузащитника Лукаса Бергвалля.
Как сообщает Оперативный Информационный Центр-OMM, по данным издания "The Athletic", несмотря на отказ, "Ноттингем Форест" не намерен отказываться от идеи приобретения шведского футболиста, и переговоры между сторонами продолжаются.
Сообщается, что 20-летний Лукас Бергвалль уже уведомил руководство "Тоттенхэма" о своем желании покинуть команду в летнее трансферное окно. По имеющейся информации, "Ноттингем Форест" рассматривает Бергвалля в качестве основного кандидата на замену Эллиоту Андерсону, который готовится к переходу в "Манчестер Сити".
Отметим, что Бергвалль перешел в "Тоттенхэм" из "Юргордена" в 2024 году. В своем дебютном сезоне он был признан лучшим игроком команды и сыграл важную роль в завоевании клубом титула победителя Лиги Европы УЕФА. Однако после прихода главного тренера Роберто Де Дзерби игровое время полузащитника в основном составе сократилось. Интерес к шведскому футболисту также проявляют "Астон Вилла" и "Челси". Стоит добавить, что Бергвалль принял участие в четырех матчах в составе сборной Швеции на чемпионате мира 2026 года.