Dünya futbolunun canlı əfsanəsi Kriştianu Ronaldu karyerası ilə bağlı yeni və maraqlı bir yol ayrıcındadır.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" insayder Ben Ceykobsa istinadən xəbər verir ki, 40 yaşlı hücumçu 2027-ci ildə Səudiyyə Ərəbistanının "Al-Nassr" klubu ilə müqaviləsi başa çatdıqdan sonra peşəkar futboldan gedə bilər.
Hazırda Ronaldunun qarşısında duran əsas hədəf 1000 qol həddinə çatmaqdır. Statistik göstəricilər isə onun hələ də formada olduğunu təsdiqləyir:
- Karyerası ərzində vurduğu qolların sayı: 960;
- "Al-Nassr" forması ilə çıxdığı 125 matçda vurduğu qollar: 110;
- Səudiyyə klubu ilə müqavilə müddəti: 2027-ci ilə qədər.
Ronaldu "A Bola" nəşrinə verdiyi açıqlamada ailəsinin ona futbolu buraxmağı tövsiyə etdiyini, lakin özünü hələ də həm klubu, həm də milli komandası üçün faydalı hiss etdiyini bildirib.
Lakin idman dünyası artıq ona alternativ sahələr təklif etməyə başlayıb.
"Manchester United" və "Villarreal"ın sabiq hücumçusu Cüzeppe Rossi "Goal.com" saytına verdiyi müsahibədə Ronaldunu Hollivudda, xüsusilə də məşhur "Joker" obrazında gördüyünü qeyd edib. Hətta fransalı keçmiş futbolçu Emmanuel Petit onun gələcəkdə "Oscar" mükafatı ala biləcəyini də istisna etmir.
Mütəxəssislərin fikrincə, Ronaldunun cərimə meydançasından "Warner Bros" pavilyonlarına keçidi, onun hər hansı Avropa klubuna transferindən daha məntiqli görünür. Çünki o, artıq sadəcə bir idmançı deyil, qlobal bir brend və françayzadır. "Al-Nassr" rəhbərliyinin ulduz futbolçunu komandada saxlamaq üçün ona klubun 15 faizlik səhmlərini təklif etməyə hazır olduğu da gəzən şayiələr arasındadır.
Ronaldunun əsas narahatlığı karyerasını bitirmək deyil, diqqət mərkəzindən düşməkdir. İstər Pirs Morqana verdiyi qalmaqallı müsahibə, istərsə də meydandakı hər bir hərəkəti ilə o, hər zaman gündəmdə qalmağı bacarır. Görünən odur ki, portuqaliyalı ulduzun böyük futboldan gedişi də onun karyerası kimi rekordlarla və səs-küylə müşayiət olunacaq.

Роналду может завершить карьеру в 2027 году
Живая легенда мирового футбола Криштиану Роналду находится на пороге нового и важного этапа в своей профессиональной деятельности. Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM" со ссылкой на инсайдера Бена Джейкобса, 40-летний нападающий может завершить карьеру в 2027 году, после истечения срока контракта с саудовским клубом "Al-Nassr".
На данный момент главной целью Роналду остается достижение отметки в 1000 забитых голов. Статистические показатели подтверждают, что португалец по-прежнему находится в отличной форме:
• Количество голов за всю карьеру: 960;
• Голы в составе "Al-Nassr" (125 матчей): 110;
• Срок действия контракта с саудовским клубом: до 2027 года.
В интервью изданию "A Bola" Роналду отметил, что семья советует ему завершить карьеру, однако сам он чувствует себя полезным как для клуба, так и для национальной сборной. Тем не менее, спортивный мир уже предлагает ему альтернативные пути развития. Бывший нападающий "Manchester United" и "Villarreal" Джузеппе Росси в интервью порталу "Goal.com" заявил, что видит Роналду в Голливуде, в частности, в образе знаменитого "Joker". Бывший французский футболист Эммануэль Пети также не исключает, что в будущем португалец может стать обладателем премии "Oscar".
По мнению экспертов, переход Роналду из штрафной площадки в павильоны "Warner Bros" выглядит более логичным, чем его трансфер в какой-либо европейский клуб, так как он уже является не просто спортсменом, а глобальным брендом. По слухам, руководство "Al-Nassr" готово предложить футболисту 15% акций клуба, чтобы удержать его в команде. Основное стремление Роналду — оставаться в центре внимания, и, судя по всему, его уход из большого футбола будет сопровождаться такими же рекордами и резонансом, как и вся его карьера.
Стоит отметить, что Криштиану Роналду является пятикратным обладателем «Золотого мяча» и считается одним из величайших игроков в истории футбола. Его переход в чемпионат Саудовской Аравии в 2023 году стал катализатором массового притока мировых звезд в лигу Ближнего Востока, что значительно изменило ландшафт современного футбольного бизнеса и маркетинга.