Rusiya taxılı Azərbaycan vasitəsilə Ermənistana göndərilir - YENİLƏNİB
ərazisindən keçməklə Ermənistana növbəti dəfə taxılı yük qatarı yola salınıb. Bu gün Biləcəri Dəmiryol Stansiyasından hərəkətə başlayan qatar 7 vaqondan ibarətdir.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, Ermənistana göndəriləcək taxılın ümumi çəkisi 488 tondur. Daha sonra qatar "Böyük Kəsik" stansiyasından Gürcüstana keçəcək, oradan isə istiqamətində hərəkət edəcək.
Qeyd edək ki, sonuncu dəfə fevralın 4-də Azərbaycan ərazisindən keçməklə Ermənistana 560 ton Rusiya taxılı daşıyan 8 vaqondan ibarət yük qatarı yola salınıb.
İndiyə qədər Rusiyadan Ermənistana Azərbaycandan tranzit keçməklə 21 min tondan çox (302 vaqon) taxıl, həmçinin 610 ton (9 vaqon) gübrə göndərilib.
Azərbaycan ərazisindən keçməklə Ermənistana Rusiya taxılı daşıyan 7 vaqondan ibarət yük qatarı bu gün Biləcəri Dəmiryol Stansiyasından yola düşəcək.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, Ermənistana göndəriləcək taxılın ümumi çəkisi 488 tondur.
Daha sonra qatar "Böyük Kəsik" stansiyasından Gürcüstana keçəcək, oradan isə Ermənistan istiqamətində hərəkət edəcək.

Через территорию Азербайджана транзитом в Армению отправлен очередной грузовой состав с российским зерном. Поезд, состоящий из 7 вагонов, начал движение сегодня с железнодорожной станции Баладжары.
Как сообщает “Оперативный Информационный Центр-OMM”, общий вес зерна, направляемого в Армению, составляет 488 тонн. Маршрут следования состава пролегает через станцию «Беюк-Кясик» в Грузию, откуда груз будет доставлен в пункт назначения.
Следует отметить, что в последний раз 4 февраля через территорию Азербайджана в Армению был отправлен грузовой поезд из 8 вагонов, перевозивший 560 тонн российского зерна. На сегодняшний день из России в Армению транзитом через Азербайджан было отправлено более 21 тысячи тонн (302 вагона) зерна, а также 610 тонн (9 вагонов) удобрений.
Данный транзит осуществляется в рамках международных транспортных коридоров и региональных логистических соглашений. Использование железнодорожной сети Азербайджана для транзитных перевозок подчеркивает растущую роль Баку как ключевого транспортно-логистического хаба в регионе Южного Кавказа. Развитие инфраструктуры, в частности модернизация путей в направлении грузинской границы, позволяет обеспечивать бесперебойную транспортировку грузов в различных направлениях.